Lody włoskie czy lody świderki

Lody włoskie czy lody świderki

Okazuje się, że lody lodom nierówne. Przechadzając się ulicami polskich miast, można natrafić na różne rodzaje lodów. Zwykle mamy już swoje ulubione typy, jednak może warto byłoby wspomnieć, jak je od siebie odróżnić?

Świderki zawsze pyszne

Polacy gustują głównie w lodach typu świderki. Wyrobiły już sobie dobrą renomę i są niezwykle chętnie kupowane. Ta wiedza będzie cenna dla tych, których interesuje franczyzą. Lody są bowiem doskonałym pomysłem na biznes, jeśli nie chcemy ponosić zbyt dużego ryzyka finansowego, a mamy ochotę na własną działalność gospodarczą i uniezależnienie od szefa. Lody świderki, w przeciwieństwie do lodów włoskich, są mniej napowietrzone. Charakteryzują się twardą konsystencją i można je rozpoznać po wyjątkowo zakręconej formie. Takie lody wymagają odpowiedniego automatu do ich produkcji, stąd właśnie podsuwamy pomysł na biznes – lodziarnia, dzięki której możemy serwować tego typu słodkości.

Lody włoskie – nigdy dość

Lody włoskie, jak nazwa wskazuje, nie przybyły do nas z Włoch. To określenie pochodzi od maszyny do ich produkcji, która była włoskiej marki. Lody te znane są już od lat 30. XX wieku i w wielu krajach różnią się nazewnictwem. W Polsce stanowią poważną konkurencję dla świderków. Mają kopulasty kształt i w swoim składzie zawierają nawet 33% powietrza, dzięki czemu są zdecydowanie lżejszej konsystencji. Być może to lepszy wybór dla osób, które pozostają na diecie?

Franczyza to więc dokonały pomysł na biznes – lody naturalne, to zarówno świderki, jak i lody włoskie